Pomoc dla niepełnosprawnych
Uwaga! To jest archiwalna wersja serwisu.

Zapraszamy do nowego serwisu Mazowieckiego Urzędu Wojewódzkiego w Warszawie na portalu rządowym.

Aktualności

08.01.2019

Droga ekspresowa S7: odcinek C otrzymał kolejne zezwolenie Wojewody

Wojewoda Mazowiecki Zdzisław Sipiera 7 stycznia br. wydał decyzję o zezwoleniu na realizację inwestycji drogowej, polegającej na budowie ok. 2 km fragmentu południowego wylotu trasy S7 Warszawa-Grójec. Decyzja Wojewody jest finalizacją zezwoleń dla odcinka C tej inwestycji. Długość odcinka C wynosi w sumie 7,9 km. Decyzji nadano rygor natychmiastowej wykonalności. Inwestorem jest Generalny Dyrektor Dróg Krajowych i Autostrad.

Obecna decyzja Wojewody Mazowieckiego, zatwierdzająca projekt budowlany i zezwalająca na budowę, dotyczy części odcinka C (zadanie 3): od węzła „Tarczyn Północ” (bez węzła) do początku obwodnicy Grójca w ciągu istniejącej drogi ekspresowej S7.

Źródło: GDDKiA

Odcinek C będzie składał się z: 10 wiaduktów, 1 kładki dla pieszych oraz 2 przejść dla zwierząt. Odcinek ten o długości całkowitej około 7,9 km - od węzła Tarczyn Południe na odcinku ok. 4,5 km będzie przebiegać po starym śladzie do istniejącej obwodnicy Grójca. Droga będzie posiadała dwie jezdnie po 2 pasy ruchu. Inwestycja zlokalizowana jest na terenie województwa mazowieckiego w powiecie piaseczyńskim, grójeckim oraz na obszarze gminy Tarczyn i gminy Grójec. Wartość inwestycji to 203,5 mln zł.

Budowa Południowego wylotu z Warszawy drogi ekspresowej S7 od węzła Lotnisko na Południowej Obwodnicy Warszawy do obwodnicy Grójca jest podzielona na trzy odcinki (A, B, C). Całość zadania inwestycyjnego polegającego na budowie odcinka C to 7,9 km, realizowanego poprzez 4 zadania. Dotychczas Wojewoda Mazowiecki wydał 3 decyzje dla odcinka C: 13 listopada 2018 r. , 21 i 27 grudnia 2018 r.

Wojewoda wydaje decyzję ZRID na podstawie art. 35 Prawa budowlanego, sprawdzając m.in.:

  • zgodność projektu budowlanego z wymaganiami ochrony środowiska  (w szczególności określonymi w decyzji o środowiskowych uwarunkowaniach i postanowieniem uzgadniającym warunki realizacji inwestycji),
  • zgodność projektu zagospodarowania działki lub terenu z przepisami, w tym techniczno-budowlanymi,
  • kompletność projektu budowlanego i posiadanie wymaganych opinii, uzgodnień, pozwoleń i sprawdzeń.
Podziel / Share
08.01.2019, Ilość wejść: 776, Rejestr zmian

Komentarz (0)

Dodaj komentarz
  • Brak komentarzy

Newsletter

Najważniejsze informacje na temat pracy Wojewody i ważnych wydarzeń w województwie na Twój e-mail

Polityka prywatności
do góry