Pomoc dla niepełnosprawnych
Uwaga! To jest archiwalna wersja serwisu.

Zapraszamy do nowego serwisu Mazowieckiego Urzędu Wojewódzkiego w Warszawie na portalu rządowym.

Aktualności

19.12.2018

Przedświąteczne spotkania z udziałem Wojewodów

W wyjątkowym, okołoświątecznym okresie Wojewoda Mazowiecki, Zdzisław Sipiera oraz Wicewojewodowie Sylwester Dąbrowski i Artur Standowicz spotykają się z pracownikami służb, instytucji i inspekcji, aby podzielić się opłatkiem i złożyć świąteczne życzenia. Te spotkania są także okazją do podziękowania za trud wkładany w codzienną pracę.

Spotkanie wigilijne Kuratorium Oświaty w Warszawie

W Mazowieckim Urzędzie Wojewódzkim, w sali im. Stefana Starzyńskiego przedświąteczne kolędowanie zorganizowało Kuratorium Oświaty w Warszawie. W spotkaniu uczestniczył Wojewoda Mazowiecki, Zdzisław Sipiera oraz Wicewojewoda Mazowiecki, Sylwester Dąbrowski.

W wystąpieniu Wojewoda podziękował pracownikom MKO za dotychczasową współpracę i przekazał zebranym życzenia bożonarodzeniowe. Poświęcone zostały również opłatki, którymi obecni na spotkaniu dzielili się składając sobie bożonarodzeniowe życzenia.

W spotkaniu uczestniczyła Aurelia Michałowska Mazowiecki Kurator Oświaty oraz Dorota Skrzypek Mazowiecki Wicekurator Oświaty. Wśród zaproszonych gości byli m.in.: Ks. Biskup Romuald Kamiński z Diecezji Warszawsko-Praskiej, Ks. Biskup Michał Janocha z Archidiecezji Warszawskiej, Ks. Biskup Andrzej Dziuba z Diecezji Łowickiej oraz Joanna Szczawińska Dyrektor Generalny Ministerstwa Edukacji Narodowej. Na Wigilię przybyli przedstawiciele samorządu terytorialnego, kościołów i związków wyznaniowych oraz organizacji pozarządowych.

W uroczystości wzięli udział harcerze z Chorągwi Stołecznej ZHP. Spotkanie uświetniły kolędy w wykonaniu chóru kleryków z Wyższego Seminarium Duchownego Diecezji Warszawsko-Praskiej.

Świątecznie spotkania ze służbami i inspekcjami

Wicewojewoda Mazowiecki, Artur Standowicz spotkał się także z pracownikami Mazowieckiego Wojewódzkiego Inspektoratu Ochrony Roślin i Nasiennictwa oraz Wojewódzkiego Inspektoratu Weterynarii.

Spotkania były okazją do przekazania świątecznych i noworocznych życzeń oraz tradycyjnego podzielenia się opłatkiem.

Spotkanie w Wojewódzkim Inspektoracie Ochrony Roślin i Nasiennictwa.

Bożonarodzeniowe jasełka w Ciepielowie

Wicewojewoda Mazowiecki, Artur Standowicz wziął udział w przedświątecznym „Gminnym przeglądzie twórczości regionalnej – zwyczaje i obrzędy ciepelowskiej ziemi”.

Wigilijne spotkanie powiatowych rodzin zastępczych

Spotkanie wigilijne zorganizowało Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie w Ostrołęce. Takie spotkanie bożonarodzeniowe odbyło się po raz dziewiętnasty. W tym spotkaniu wziął udział Marcin Grabowski, Kierownik Delegatury MUW w Ostrołęce.

Zdjęcia: www.powiatostrolecki.pl

 

Wspólne kolędowanie w Wojewódzkim Inspektoracie Transportu Drogowego w Radomiu

Wicewojewoda Mazowiecki, Artur Standowicz uczestniczył w przedświątecznym spotkaniu pracowników Wojewódzkiego Inspektoratu Transportu Drogowego w Radomiu. Przekazał zebranym podziękowania za codzienną pracę oraz życzenia świąteczne i noworoczne. W trakcie spotkania Wicewojewoda przekazał także pojazdy, które będą wykorzystywane podczas pracy inspektorów WITD.

 

Tego samego dnia Wicewojewoda Artur Standowicz uczestniczył również w spotkaniu wigilijnym 62. Batalionu Lekkiej Piechoty w Radomiu.

Natomiast w czwartek 20 grudnia br., na zaproszenie dr. inż. Andrzeja Matysiaka, Wicewojewoda Standowicz wziął udział w spotkaniu wigilijnym kierownictwa nadleśnictw oraz pracowników i emerytów biura Regionalnej Dyrekcji Lasów Państwowych w Radomiu. Wydarzenie miało miejsce w Leśnym Ośrodku Edukacyjnym w Jedlni Letnisku.

Prócz składania wzajemnych życzeń oraz dzielenia się opłatkiem goście mogli wysłuchać mini koncertu wykonanego na myśliwskich rogach przez pracowników Regionalnej Dyrekcji Lasów Państwowych w Radomiu.

 Uroczystego wigilijnego charakteru spotkania dopełniły modlitwa i  błogosławieństwo Jego Ekscelencji Księdza Biskupa Henryka Tomasika

.

Spotkanie wigilijne w radomskiej delegaturze MUW

20 grudnia w delegaturze Mazowieckiego Urzędu Wojewódzkiego w Radomiu odbyło się przedświąteczne spotkanie wigilijne. Wśród zaproszonych gości był m.in. Wicewojewoda Mazowiecki Artur Standowicz oraz Biskup radomski ks. Piotr Turzyński. Gospodarzem uroczystości był Krzysztof Murawski Kierownik radomskiej delegatury MUW.

Spotkanie otworzył Krzysztof Murawski, który przywitał przybyłych i złożył wszystkim życzenia z okazji Bożego Narodzenia oraz zbliżającego się Nowego Roku. Wicewojewoda Mazowiecki Artur Standowicz składając okolicznościowe życzenia skierował do pracowników radomskiej delegatury słowa wdzięczności i uznania za sumienne wykonywanie obowiązków służbowych.

– Przez ponad wiek w okresie zaborów, ale także później, naród polski przetrwał, ponieważ zbudował swoją tożsamość na wartościach i tradycji - powiedział w  swoim wystąpieniu Ksiądz Biskup Piotr Turzyński - To także dzięki temu, my, współczesne pokolenia Polaków, możemy obecnie świętować tą piękną rocznicę – 100 lecie odzyskania niepodległości - dodał Biskup.

 Podczas uroczystości goście wspólnie śpiewali kolędy m.in. staropolską kolędę Franciszka Karpińskiego „Bóg się rodzi”. Zgodnie z polską tradycją wszyscy zgromadzeni na przedświątecznym spotkaniu dzielili się opłatkiem. Przedświąteczne spotkanie w radomskiej delegaturze MUW odbyło się  w świeżo odnowionych pomieszczeniach.

Wicewojewoda Sylwester Dąbrowski, podczas wizyty na przedświątecznym spotkaniu z funkcjonariuszami Państwowej Straży Rybackiej, złożył im życzenia świąteczno-noworoczne oraz przekazał podziękowania za rzetelność i zaangażowanie w wykonywaną na co dzień pracę.

 

 

Podziel / Share
19.12.2018, Ilość wejść: 995, Rejestr zmian

Komentarz (0)

Dodaj komentarz
  • Brak komentarzy

Newsletter

Najważniejsze informacje na temat pracy Wojewody i ważnych wydarzeń w województwie na Twój e-mail

Polityka prywatności
do góry