Pomoc dla niepełnosprawnych
Uwaga! To jest archiwalna wersja serwisu.

Zapraszamy do nowego serwisu Mazowieckiego Urzędu Wojewódzkiego w Warszawie na portalu rządowym.

Aktualności

10.11.2018

„Służymy Niepodległej” – mazowieckie obchody setnej rocznicy odzyskania niepodległości przez Polskę w Ostrołęce

Mauzoleum bitwy pod Ostrołęką to jedna z siedemnastu lokalizacji w kraju, gdzie odbył się przygotowany przez Ministerstwo Obrony Narodowej piknik wojskowy pod hasłem „Służymy Niepodległej”. W sobotę, 10 listopada mieszkańcy Ostrołęki świętowali tam stulecie odzyskania niepodległości przez Polskę.

Piknik był okazją do tego, aby wspólnie uczcić pamięć naszych przodków, patriotów, dowódców i żołnierzy walczących o to, by Polska powróciła na mapę Europy. Wydarzenie w  Ostrołęce rozpoczęło się koncertem Orkiestry Wojskowej Dowództwa Garnizonu Wojskowego w Siedlcach oraz prezentacją pieśni patriotycznych w wykonaniu dzieci i młodzieży z Siedlec, Ostrołęki i Zawad.

Zgromadzeni na terenie Mauzoleum bitwy pod Ostrołęką goście mieli okazję odwiedzić wystawione stoiska promocyjne jednostek wojskowych i instytucji resortu obrony narodowej, a także szkół o profilu wojskowym znajdujących się na Mazowszu. Dla chętnych stacjonował też ambulans do pobierania krwi zapewniony przez Stowarzyszenie Honorowych Dawców Krwi.

Wydarzenie zakończyło się capstrzykiem niepodległościowym, w trakcie którego wygłoszony został Niepodległościowy Apel Pamięci oraz oddana została salwa honorowa, a także złożeniem wieńców pod Mauzoleum bitwy pod Ostrołęką. Kwiaty złożyli Wicewojewoda Mazowiecki Artur Standowicz oraz Marcin Grabowski, Kierownik Delegatury Mazowieckiego Urzędu Wojewódzkiego w Ostrołęce.

W wydarzeniu uczestniczyli również Poseł na Sejm RP Arkadiusz Czartoryski, Prezydent Miasta Ostrołęki Janusz Kotowski, przedstawiciele służb mundurowych, harcerze i mieszkańcy Ostrołęki.

Pikniki wojskowe zorganizowane przez Ministerstwo Obrony Narodowej pod hasłem „Służymy Niepodległej” odbyły się w sobotę, 10 listopada w siedemnastu miastach, w każdym z szesnastu województw. Na Mazowszu, oprócz Ostrołęki, wydarzenie odbyło się również w Warszawie, przy Muzeum Wojska Polskiego.

Zapraszamy również na fotorelację z wydarzenia na oficjalny profil Mazowieckiego Urzędu Wojewódzkiego na Facebooku.

Podziel / Share
10.11.2018, Ilość wejść: 684, Rejestr zmian

Komentarz (0)

Dodaj komentarz
  • Brak komentarzy

Newsletter

Najważniejsze informacje na temat pracy Wojewody i ważnych wydarzeń w województwie na Twój e-mail

Polityka prywatności
do góry