Pomoc dla niepełnosprawnych
Uwaga! To jest archiwalna wersja serwisu.

Zapraszamy do nowego serwisu Mazowieckiego Urzędu Wojewódzkiego w Warszawie na portalu rządowym.

Aktualności

08.11.2018

Aktualny stan realizacji umowy dotyczącej dotacji na przebudowę al. Wojska Polskiego w Radomiu

Wicewojewoda Mazowiecki Artur Standowicz podsumował na briefingu prasowym stan realizacji umowy pomiędzy Wojewodą Mazowieckim a Prezydentem miasta Radomia w zakresie dotacji na przebudowę alei Wojska Polskiego.

Zgodnie z umową, do 14 grudnia Prezydent Radomia musi przedstawić wniosek o ostatnią transzę płatności z przeznaczonej na ten rok kwoty 28 mln 320 tys. zł dotacji. Wicewojewoda przedstawił dane z  wysyłanych co miesiąc przez Prezydenta Radomia raportów o stanie realizacji robót budowlanych. Raporty przedstawiają niski poziom zaawansowania prac, a co za tym idzie ewentualny brak możliwości podjęcia zarezerwowanych środków z budżetu państwa.

Co ważne, do końca listopada powinien wpłynąć do Wojewody Mazowieckiego pierwszy z dwóch wniosków o dotację, w wysokości 10 mln zł, a do 14 grudnia na kolejne 18 mln 320 tys. zł z tegorocznej sumy zabezpieczonej w budżecie państwa. Warto podkreślić, że środki te nie będą mogły być przeniesione na przyszły rok, ani też spożytkowane na inny cel niż roboty budowlane, bez stosownej zmiany decyzji Ministra Finansów o zapewnieniu finansowania.

Umowa na rządową dotację przebudowy tej ważnej dla miasta oraz regionu radomskiego arterii komunikacyjnej została podpisana w marcu br. Inwestycja, której koszt szacowany był na ponad 116 mln zł będzie finansowana z budżetu państwa, tj. w kwocie ponad 93 mln zł. W  ramach prac budowlanych mają zostać wykonane również chodniki, ciągi pieszo-rowerowe, zatoki autobusowe, zjazdy, oświetlenie, kanalizacja deszczowa i sanitarna.

 

 

Podziel / Share
08.11.2018, Ilość wejść: 514, Rejestr zmian

Komentarz (0)

Dodaj komentarz
  • Brak komentarzy

Newsletter

Najważniejsze informacje na temat pracy Wojewody i ważnych wydarzeń w województwie na Twój e-mail

Polityka prywatności
do góry