Pomoc dla niepełnosprawnych
Uwaga! To jest archiwalna wersja serwisu.

Zapraszamy do nowego serwisu Mazowieckiego Urzędu Wojewódzkiego w Warszawie na portalu rządowym.

Aktualności

23.10.2018

Działania na rzecz osób z niepełnosprawnościami - spotkanie informacyjne

We wtorek, 23 października  br. w godzinach popołudniowych w Mazowieckim Urzędzie Wojewódzkim w Warszawie,  przy  Pl. Bankowym  odbyło się spotkanie informacyjno-szkoleniowe zorganizowane przez Annę Wandzel, Dyrektor Oddziału Mazowieckiego PFRON oraz Jana Myszaka, Pełnomocnika Wojewody ds. Rozwoju Społeczeństwa Obywatelskiego i Współpracy z Organizacjami Pozarządowymi.

Na wydarzenie zaproszeni zostali przedstawiciele organizacji pozarządowych działających na rzecz osób z niepełnosprawnościami z województwa mazowieckiego.

Uczestnicy powitani zostali przez Prezes PFRON Dorotę Habich, Dyrektor Annę Wandzel oraz Jana Myszaka Pełnomocnika Wojewody.

W części szkoleniowej Jan Myszak omówił m.in.: konsultacje projektów rozporządzeń Przewodniczącego Komitetu ds. Pożytku Publicznego do ustawy o działalności pożytku publicznego i o wolontariacie.

Celem dzisiejszego spotkania było także przedstawienie istotnych informacji dotyczących konkursu pn. „Szansa-Rozwój-Niezależność”. W swoim wystąpieniu Anna Wandzel zaprezentowała jego założenia. Następnie Magdalena Pawęzka i Dorota Świder z PFRON omówiły elementy nowego konkursu takie jak: Generator wniosku oraz aplikację Ewidencja Godzin Wsparcia (EGW). Na zakończenie spotkania odbyła się dyskusja, podczas której pracownicy PFRON odpowiadali na pytania uczestników spotkania.

Podczas spotkania obecni byli przedstawiciele Departamentu ds. Programów Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych, pracownicy Oddziału Mazowieckiego PFRON.

Szczegółowe informacje znajdują się pod linkiem, który przenosi na stronę PFRON: https://www.pfron.org.pl/organizacje-pozarzadowe/projekty-i-konkursy-dla-organizacji-pozarzadowych/zadania-zlecane-konkurs/szansa-rozwoj-niezaleznosc-konkurs-nr-12018/zasady-wspierania-realizacji-zadan-z-zakresu-rehabilitacji-zawodowej-i-spolecznej-osob-niepelnosprawnych-zlecanych-organizacjom-pozarzadowym-przez-pfron-2018-r/

Podziel / Share
23.10.2018, Ilość wejść: 812, Rejestr zmian

Komentarz (0)

Dodaj komentarz
  • Brak komentarzy

Newsletter

Najważniejsze informacje na temat pracy Wojewody i ważnych wydarzeń w województwie na Twój e-mail

Polityka prywatności
do góry