Pomoc dla niepełnosprawnych
Uwaga! To jest archiwalna wersja serwisu.

Zapraszamy do nowego serwisu Mazowieckiego Urzędu Wojewódzkiego w Warszawie na portalu rządowym.

Aktualności

18.10.2018

Szczyt Gospodarczy w Siedlcach

IV edycja Ogólnopolskiego Szczytu Gospodarczego odbywa się w Siedlcach i potrwa do 19 października br. W dzisiejszych wydarzeniach towarzyszących wziął udział Wicewojewoda Mazowiecki, Sylwester Dąbrowski.

W tegorocznej edycji eksperci z różnych dziedzin gospodarki koncentrują się w dyskusjach i prelekcjach na filarach polskiej gospodarki przyszłości, czyli branżach, firmach i instytucjach, które swoją działalnością i determinacją przyczyniają się do rozwoju gospodarczego kraju.

Szczyt honorowym patronatem objął Premier Mateusz Morawiecki. Skierował on także do zebranych okolicznościowy list, który odczytał Minister Energii Krzysztof Tchórzewski:

W przeddzień setnej rocznicy odzyskania Niepodległości dyskusja nt. filarów polskiej gospodarki przyszłości nabiera szczególnego znaczenia. To kluczowe zagadnienia dla naszego rozwoju dla dobra przyszłości polskich rodzin. Wydarzenie stwarza wielkie możliwości; to unikalna szansa na dialog wielu grup i środowisk, okazja do refleksji nad doświadczeniem przebytych przemian, ale także kondycją naszego kraju.

- Z każdym rokiem Szczyt zyskuje na znaczeniu. Pragniemy dzisiaj skoncentrować się na kwestiach zabezpieczenia polskiej gospodarki pod kątem ryzyka wynikających z niepewności inwestycyjnej, sytuacji międzynarodowej, bezpieczeństwa gospodarczego, energetycznego i finansowego - mówił z kolei Minister Energii rozpoczynając obrady

Prezydent Siedlec Wojciech Kudelski podkreślił, że nie jest przypadkiem fakt, iż to Siedlce zostały po raz kolejny wybrane na miejsce obrad Szczytu. - Zasłużyliśmy sobie na to wyróżnienie, bo stoimy w połowie stawki miast w rozwoju gospodarczym, a nie tak dawno byliśmy bardzo zapóźnieni. Prezydent wymienił osiągnięcia samorządu w zakresie bezpieczeństwa mieszkańców, dbałości o inwestorów, troski o oświatę i warunki do stwarzania miejsc pracy.

Na zakończenie pierwszego dnia obrad tradycyjnie odbyła się uroczysta Gala podczas której zostały wręczone Statuetki „Bursztyn Polskiej Gospodarki 2018”.

Źródło zdjęć: www.siedlce.pl

 

Podziel / Share
18.10.2018, Ilość wejść: 602, Rejestr zmian

Komentarz (0)

Dodaj komentarz
  • Brak komentarzy

Newsletter

Najważniejsze informacje na temat pracy Wojewody i ważnych wydarzeń w województwie na Twój e-mail

Polityka prywatności
do góry