Pomoc dla niepełnosprawnych
Uwaga! To jest archiwalna wersja serwisu.

Zapraszamy do nowego serwisu Mazowieckiego Urzędu Wojewódzkiego w Warszawie na portalu rządowym.

Aktualności

18.10.2018

Wizyta Wojewody Mazowieckiego w regionie ciechanowskim

W trakcie wizyty w regionie ciechanowskim Wojewoda Mazowiecki, Zdzisław Sipiera wziął udział spotkaniach dotyczących dofinansowań: samochodu gaśniczego dla OSP Szulmierz oraz zakupu specjalistycznego sprzętu na wyposażenie Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej w Ciechanowie. Łącznie kwota dofinansowania z budżetu państwa wyniesie 3 mln zł.

Samochód gaśniczy dla OSP Szulmierz

W siedzibie strażaków ochotników, w gminie Regimin, ogłoszono przyznanie dotacji rządowej na zakup ciężkiego samochodu gaśniczego. Kwota dofinansowania wyniesie 1 mln zł.

Strażacy ochotnicy otrzymają samochód wyposażony, w sprzęt ratowniczo-gaśniczego, w tym m.in.: autopompę, działko wodno-pianowe, maszt oświetleniowy czy instalację zraszaczową.

W spotkaniu wzięli udział: Wojewoda Mazowiecki, Zdzisław Sipiera, Rafał Romanowski, Podsekretarz Stanu w Ministerstwie Rolnictwa i Rozwoju Wsi i Anna Cicholska, Poseł na Sejm RP, st. bryg.  Bogdan Łasica, Mazowiecki Wojewódzki Komendant Państwowej Straży Pożarnej, Krzysztof Bieńkowski, Kierownik Delegatury MUW w Ciechanowie.

Wyposażenie laboratorium dla Wyższej Szkoły Zawodowej w Ciechanowie

Dalsza część wizyty Wojewody w regionie związana była z ogłoszeniem dofinansowania laboratoriów na kierunkach mechanika i budowa maszyn, inżynieria środowiska, rolnictwo i logistyka na Wyższej Szkole Zawodowej w Ciechanowie.  

Dofinansowanie umożliwi uruchomienie uczelni kompletnych stanowisk do: automatyzacji procesów spawalniczych, certyfikowanej stacji meteorologicznej wraz z badaniem jakości powietrza, pracowni logistycznej wraz z oprogramowaniem baz danych. Kwota rządowego dofinansowania w tym przypadku wyniesie 2 mln zł.

W tym spotkaniu wzięli udział: Wojewoda Mazowiecki, Zdzisław Sipiera, Anna Cicholska, Poseł na Sejm RP.

 

 

Podziel / Share
18.10.2018, Ilość wejść: 978, Rejestr zmian

Komentarz (0)

Dodaj komentarz
  • Brak komentarzy

Newsletter

Najważniejsze informacje na temat pracy Wojewody i ważnych wydarzeń w województwie na Twój e-mail

Polityka prywatności
do góry