Pomoc dla niepełnosprawnych
Uwaga! To jest archiwalna wersja serwisu.

Zapraszamy do nowego serwisu Mazowieckiego Urzędu Wojewódzkiego w Warszawie na portalu rządowym.

Aktualności

16.10.2018

Wmurowanie aktu erekcyjnego pod budowę komendy PSP w Legionowie

  • Na zdjęciu: Wiceminister Jarosław Zieliński przyjmuje meldunek.
  • Na zdjęciu: Wiceminister Jarosław Zieliński podpisuje akt erekcyjny, w drodze do stołu Minister Mariusz Błaszczak i Wojewoda Zdzisław Sipiera.
  • Na zdjęciu: Minister Mariusz Błaszczak i Wiceminister Jarosław Zieliński umieszczają akt erekcyjny w tubie do wmurowania.
  • Na zdjęciu: ustawieni w szeregach goście honorowi (pamiątkowe zdjęcie zebranych).

Podpisanie aktu erekcyjnego i wmurowanie kamienia węgielnego pod budowę komendy Państwowej Straży Pożarnej w Legionowie towarzyszyło uroczystości, która odbyła się dziś w Legionowie. Wzięli w niej udział m.in.: Jarosław Zieliński, Wiceminister Spraw Wewnętrznych i Administracji, Mariusz Błaszczak Minister Obrony Narodowej oraz Zdzisław Sipiera, Wojewoda Mazowiecki.

Organizatorem wydarzenia była Komenda Wojewódzka PSP w Warszawie, którą reprezentował st. bryg. Bogdan Łasica, Mazowiecki Komendant Wojewódzki PSP.

Dowódca uroczystości st. kpt. Łukasz Szulborski złożył meldunek gotowości Jarosławowi Zielińskiemu.

Gości powitał Komendant Powiatowy PSP w Legionowie st. bryg. Mieczysław Klimczak.

- Wszyscy potrzebujemy bezpieczeństwa. Straż pożarna, państwowa i ochotnicza, zapewnia nam właśnie to bezpieczeństwo w znacznej mierze i w przypadku wielu zagrożeń – powiedział podczas uroczystości Wiceminister Jarosław Zieliński. Jak zauważył, straż pożarna jest dzisiaj najbardziej wielofunkcyjną służbą, bo nie tylko gasi pożary, ale prowadzi też inne działania ratownicze. Do swojej służby potrzebuje jednak odpowiednich narzędzi i warunków pracy. Odpowiedzią na te potrzeby jest m.in. powstająca właśnie nowa siedziba legionowskich strażaków.

Koszt budowy legionowskiej komendy PSP wyniesie ponad 17 mln zł (jest to koszt powstania samego budynku). Całość inwestycji, łącznie z kosztem wyposażenia, to 22 mln zł. Działkę pod inwestycję przekazał samorząd. Budynek KP PSP w Legionowie będzie złożony z części biurowej, magazynowej i garażowej. Jak powiedział gen. brygadier Leszek Suski, Komendant Główny PSP, nowa siedziba legionowskiej straży powstaje w ramach Programu Modernizacji Służb Mundurowych.

Strażacy z PSP w Legionowie od dawna dzielą budynek obecnej komendy z ochotnikami z OSP. W 2020 roku będą mogli pracować w lepszych warunkach, a Ochotnicza Straż Pożarna zyska więcej miejsca na swoje potrzeby. 

- Cieszę się, że warunki Waszej służby w Legionowie będą dobre – powiedział do ochotników z OSP Minister Mariusz Błaszczak, podkreślając ich rolę w zapewnieniu bezpieczeństwa. – Wielokrotnie to Wy, ochotnicy, jesteście na miejscu wypadku jako pierwsi – dodał.

W legionowskiej komendzie PSP pracuje ponad 60 strażaków. W zeszłym roku na terenie powiatu interweniowali 2121 razy, a w tym roku już ponad 1800.

Źródło zdjęć: MSWiA

Podziel / Share
16.10.2018, Ilość wejść: 942, Rejestr zmian

Komentarz (0)

Dodaj komentarz
  • Brak komentarzy

Newsletter

Najważniejsze informacje na temat pracy Wojewody i ważnych wydarzeń w województwie na Twój e-mail

Polityka prywatności
do góry