Pomoc dla niepełnosprawnych
Uwaga! To jest archiwalna wersja serwisu.

Zapraszamy do nowego serwisu Mazowieckiego Urzędu Wojewódzkiego w Warszawie na portalu rządowym.

Aktualności

09.10.2018

Odznaczenia państwowe dla zasłużonych w służbie państwu i społeczeństwu

  • Na zdjęciu: wręczenie medali zgromadzonym gościom.
  • Na zdjęciu: wręczenie medali zgromadzonym gościom.
  • Na zdjęciu: wręczenie medali zgromadzonym gościom.

Podczas dzisiejszej uroczystości w Pałacu Prezydenckim zostały wręczone odznaczenia państwowe osobom zasłużonym w służbie państwu i społeczeństwu. W wydarzeniu uczestniczył Artur Standowicz, Wicewojewoda Mazowiecki. Aktu dekoracji, w imieniu Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej, dokonała Minister Halina Szymańska, Szef KPRP.

Krzyżem Komandorskim Orderu Odrodzenia Polski odznaczony został  Pan Roman Kuczyński za wybitne zasługi w podejmowanej z pożytkiem dla kraju działalności państwowej i publicznej, za działalność społeczną i charytatywną oraz na rzecz osób potrzebujących pomocy.

Krzyżem Oficerskim Orderu Odrodzenia Polskie odznaczeni zostali Pan Andrzej Aumiller i Pan Feliks Foryt.  

Krzyżem Oficerskim Orderu Odrodzenia Polski odznaczeni zostali Ksiądz Arcybiskup Andrzej Dzięga (za wybitne zasługi w działalności duszpasterskiej i naukowej na rzecz rozwoju nauk teologicznych), oraz Ksiądz Jan Byrski (za wybitne zasługi w krzewieniu wartości duchowych i narodowych, za ochronę polskiego dziedzictwa kulturowego).

Krzyżem Oficerskim Orderu Odrodzenia Polski odznaczony został Pan Zbigniew Śledziński, za wybitne zasługi dla rozwoju polskiej medycyny oraz na rzecz ochrony zdrowia, za promowanie polskiej myśli naukowej na świecie.

Krzyżem Kawalerskim Orderu Odrodzenia Polski odznaczeni zostali Pan Kazimierz Kural i Pani Krystyna Śliwińska.

Krzyżem Kawalerskim Orderu Odrodzenia Polski odznaczeni zostali Pan Romuald Bohatyrewicz i Pan Mirosław Wielgoś za wybitne zasługi w pracy naukowo-badawczej, dydaktycznej i organizacyjnej, za wkład w rozwój międzynarodowej współpracy naukowej oraz promowaniu polskiej myśli naukowej na świecie. A także, Pan Marcin Chrzanowski za wybitne zasługi na rzecz ochrony środowiska naturalnego w Polsce oraz w działalności na rzecz rozwoju międzynarodowej współpracy w dziedzinie inżynieryjnej ochrony środowiska. Pan Roman Chwastyk za wybitne zasługi w działalności związkowej i społecznej. Pan Adam Domanasiewicz za wybitne zasługi w działalności na rzecz integracji Ormian w społeczeństwie polskim, za pielęgnowanie pamięci o najnowszej historii Polski. Pan Jacek Janas za wybitne zasługi w promowaniu nowoczesnych rozwiązań w energetyce i ciepłownictwie, za wkład w rozwój międzynarodowej współpracy sektora energetycznego. Pani Gabriela Lisius za wybitne zasługi w działalności na rzecz rozwoju samorządu terytorialnego w Polsce.

Pani Zdzisława Newelska za wybitne zasługi w działalności zawodowej i społecznej na rzecz polskich dzieci. Pani Zofia Rosłaniec za wybitne zasługi dla rozwoju ruchu harcerskiego oraz w działalności na rzecz wspierania i aktywizacji społecznej niepełnosprawnych dzieci i młodzieży. Pan Marian Stefarniak za wybitne zasługi w działalności społecznej, za pielęgnowanie  kultury kresowej.  Pan Stefan Gancarek i Pan Brunon Sydor za wybitne zasługi dla społeczności lokalnej  i rozwoju regionalnego, za osiągnięcia w działalności zawodowej, społecznej i publicznej. Pan Grzegorz Wcisło za wybitne zasługi na rzecz wynalazczości oraz dla rozwoju gospodarki narodowej. Pan Andrzej Wodzyński za wybitne zasługi w działalności społecznej i charytatywnej za wkład w budowanie międzynarodowej współpracy gospodarczej. Pan Jacek Wojdyło za wybitne zasługi w pracy zawodowej i działalności na rzecz budowy i rozwoju śląskiego samorządu notarialnego.  Pani Anna Żukowska - Maziarska za wybitne zasługi w propagowaniu wartości patriotycznych, za działalność społeczną.

Krzyżem Kawalerskim Orderu Odrodzenia Polski odznaczeni zostali także: Pan Wojciech Kucewicz, Pan Wojciech Mitkowski, Pan Waldemar Rezmer, Pan Romuald Rezmer, Pan Wiesław Stręk, Pani Romana Śliwa.  Odznaczenie pośmiertnie nadano: Pani Genowefie Abłażej i Pani Jackowi Różyńskiemu.

Źródło: Kancelaria Prezydenta RP.

Podziel / Share
09.10.2018, Ilość wejść: 892, Rejestr zmian

Komentarz (0)

Dodaj komentarz
  • Brak komentarzy

Newsletter

Najważniejsze informacje na temat pracy Wojewody i ważnych wydarzeń w województwie na Twój e-mail

Polityka prywatności
do góry