Pomoc dla niepełnosprawnych
Uwaga! To jest archiwalna wersja serwisu.

Zapraszamy do nowego serwisu Mazowieckiego Urzędu Wojewódzkiego w Warszawie na portalu rządowym.

Aktualności

08.10.2018

Huszlew: odsłonięcie mogiły żołnierzy AK i WIN

W Huszlewie poświęcono zbiorową mogiłę żołnierzy AK poległych w październiku 1946 r. pod Kiełbaskami oraz zamordowanych po wojnie przez UB. W uroczystości wziął udział Wicewojewoda Mazowiecki, Sylwester Dąbrowski.

Uroczystości rozpoczęły się mszą św. w kościele św. Antoniego Padewskiego w Huszlewie, której przewodniczył ks. płk. Marek Pietrusiak, który wraz z proboszczem parafii Huszlew ks. Józefem Sobotką dokonał również poświęcenia pomnika. Część artystyczną wydarzenia zapewnili uczniowie Zespołu Szkolno – Wychowawczego wraz z dorosłymi mieszkańcami Huszlewa pod kierunkiem Moniki Świderskiej i Marka Chmiela.

Następnie we wspólnej defiladzie, w asyście Orkiestry Wojskowej z Siedlec wszyscy przeszli na lokalny cmentarz parafialny. O budowę pomnika zabiegał Wójt gminy Huszlew - Stanisław Stefaniuk.


Głównym elementem pomnika  nagrobnego jest krzyż wykonany z białego granitu. Elementami dekoracyjnymi są dwa emblematy – godło Polski i symbol „Polski Walczącej”. Przestrzeń wokół pomnika otoczona jest z trzech stron stalowymi słupkami połączonymi łańcuchem. Pomnik został sfinansowany z budżetu wojewody mazowieckiego, w kwocie 27 tys. zł.

Bookmark and Share
08.10.2018, Ilość wejść: 695, Rejestr zmian

Komentarz (0)

Dodaj komentarz
  • Brak komentarzy

Newsletter

Najważniejsze informacje na temat pracy Wojewody i ważnych wydarzeń w województwie na Twój e-mail

Polityka prywatności
do góry