Pomoc dla niepełnosprawnych
Uwaga! To jest archiwalna wersja serwisu.

Zapraszamy do nowego serwisu Mazowieckiego Urzędu Wojewódzkiego w Warszawie na portalu rządowym.

Aktualności

05.10.2018

Nowy wóz dla strażaków ochotników z Radzymina

  • Na zdjęciu: uroczystości przekazania wozu strażackiego.
  • Na zdjęciu: uroczystości przekazania wozu strażackiego.
  • Na zdjęciu: uroczystości przekazania wozu strażackiego.
  • Na zdjęciu: uroczystości przekazania wozu strażackiego.
  • Na zdjęciu: uroczystości przekazania wozu strażackiego.

Dziś w Radzyminie strażakom ochotnikom przekazano nowoczesny wóz. W wydarzeniu wziął udział Joachim Brudziński, Minister Spraw Wewnętrznych i Administracji oraz Sylwester Dąbrowski, Wicewojewoda Mazowiecki.-

- Bardzo dziękuję tym wszystkim, którzy przyczynili się do tego, że ten nowoczesny wóz warty ponad 840 tysięcy złotych, będzie służył Wam mieszkańcom Radzymina i powiatu wołomińskiego – powiedział Minister Joachim Brudziński, podczas przekazania nowego auta dla strażaków OSP Radzymin.

Pieniądze na zakup samochodu pochodziły z Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska – 415 tys. zł,  miasta i gminy Radzymin - 200 tys. zł, Państwowej Straży Pożarnej - 35 tys. zł oraz Ochotniczej Straży Pożarnej - 62,5 tys. zł. Natomiast 130 tys. zł przekazał Urząd Marszałkowski Województwa Mazowieckiego.  - To najlepszy przykład i dowód wzajemnej współpracy. Za bezpieczeństwo w państwie odpowiadają wszyscy – podkreślił szef MSWiA.

Zakupu dokonano w ramach programu, który ma wspierać OSP. Jego wartość to ponad 285 mln zł. Zakupione z niego zostaną między innymi m.in.: 382 wozy strażackie. Pieniądze pochodzą z Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej, samorządów oraz środków przekazanych przez MSWiA na wspieranie jednostek OSP.

To nie jedyna pomoc, jaka trafia do OSP. Ochotnicy, po raz pierwszy, zostali ujęci w Programie Modernizacji Służb Mundurowych. W ciągu 4 lat otrzymają z niego łącznie 501 mln zł. Systematycznie też zwiększają się kwoty, jakie MSWiA przekazuje ochotnikom. W 2018 roku jednostki OSP otrzymają blisko 137,5 mln zł. Jest to o 13,5 mln więcej niż w ubiegłym roku. Od 2015 roku nastąpił wzrost środków finansowych przeznaczonych dla jednostek o ponad 30 proc.

Minister Joachim Brudziński podziękował strażakom za ich codzienną służbę na rzecz mieszkańców Radzymina. - Wszędzie w Polsce, gdzie są druhny i druhowie OSP, wokół Was, w małych ojczyznach, skupiają się działania związane z bezpieczeństwem oraz integracją środowisk – podkreślił. 

Przekazany wóz strażacki to nie jedyna inwestycja w bezpieczeństwo w mieście. - Chciałbym poinformować mieszkańców Radzymina, że zapadła decyzja o budowie nowego komisariatu Policji – powiedział Joachim Brudziński – Jest też decyzja o zwiększeniu stanu etatowego do 40 policjantów. To przełoży się na Wasze bezpieczeństwo. Policja będzie bliżej ludzi – dodał Minister.              

Inwestycja, sfinansowana z Programu Modernizacji Służb Mundurowych, będzie kosztować około 8 mln zł. Jej zakończenie planowane jest w 2020 roku. Dzięki temu policjanci i mieszkańcy otrzymają do dyspozycji nowoczesny dwukondygnacyjny budynek wraz z infrastrukturą m.in.: garażami i parkingami.

Źródło: MSWiA

Podziel / Share
05.10.2018, Ilość wejść: 814, Rejestr zmian

Komentarz (0)

Dodaj komentarz
  • Brak komentarzy

Newsletter

Najważniejsze informacje na temat pracy Wojewody i ważnych wydarzeń w województwie na Twój e-mail

Polityka prywatności
do góry