Pomoc dla niepełnosprawnych
Uwaga! To jest archiwalna wersja serwisu.

Zapraszamy do nowego serwisu Mazowieckiego Urzędu Wojewódzkiego w Warszawie na portalu rządowym.

Aktualności

02.10.2018

Gala konkursu "Ku Niepodległości"

3 października 2018 r. na Scenie Teatralnej Miasta Siedlce odbyła się uroczystość z okazji Stulecia Odzyskania przez Polskę Niepodległości realizowana w ramach projektu „Ku Niepodległości”. W wydarzeniu uczestniczył Wojewoda Mazowiecki Zdzisław Sipiera.

Podczas wydarzenia pokazany został, wyreżyserowany przez Waldemara Koperkiewicza spektakl, na który złożyły się trzy najlepsze inscenizacje historyczne przygotowane przez uczniów ze szkół podstawowych województwa mazowieckiego - laureatów konkursu ogłoszonego przez Wojewodę Mazowieckiego w ramach projektu „Ku Niepodległości”. W przedstawieniu wziął również udział Chór Miasta Siedlce.

Konkurs Wojewody Mazowieckiego skierowany był do szkół podstawowych województwa mazowieckiego. Zadaniem, które podjęli jego uczestnicy było przygotowanie inscenizacji historycznej dotyczącej stulecia odzyskania niepodległości Rzeczypospolitej Polskiej. Przygotowany, autorski scenariusz należało sfilmować i przesłać do Mazowieckiego Urzędu Wojewódzkiego, gdzie następnie wyłoniono zwycięzcę. Jury wnikliwie przeanalizowało każdą produkcję, a ocena nadesłanych filmów nie była łatwa. W obradach brano pod uwagę wartość artystyczną,  jakość i oryginalność nadesłanych prac. Dialogi, kostiumy, gra aktorska, scenografia, zdjęcia i montaż to elementy, na które zwracało uwagę jury. Najwyższe noty, w każdym badanym aspekcie produkcji filmowej zadecydowały o ostatecznej kolejności na podium.

 - To właśnie w Małych Ojczyznach uczymy się, czym jest patriotyzm. Doceniam i szanuję starania uczniów, rodziców i nauczycieli. Jestem dumny, że mazowieckie obchody 100. rocznicy odzyskania przez Polskę Niepodległości tak wyglądają. Gratuluję! - powiedział w swoim wystapieniu Zdzisław Sipiera.

Na konkurs wpłynęło 12 prac konkursowych, z których jury wyłoniło 3 laureatów. Pierwsze miejsce zdobył film przygotowany przez uczniów Szkoły Podstawowej nr 10 im.  ks. Aleksandry Ogińskiej w Siedlcach, drugie produkcja Szkoły Podstawowej nr 2 im. Papieża Jana Pawła II w Ostrowi Mazowieckiej natomiast miejsce trzecie przypadło Szkole Podstawowej nr 29 z Oddziałami Integracyjnymi im. Władysława Broniewskiego w Radomiu. Dla laureatów konkursu (trzy pierwsze miejsca) przewidziane zostały atrakcyjne nagrody rzeczowe – trzy kamery wideo.

Wszystkie szkoły, które zgłosiły prace konkursowe otrzymały upominki w ramach programu Wojewody Mazowieckiego „Mazowieckie - historia niepodległości” sfinansowanego ze środków Programu Wieloletniego NIEPODLEGŁA na lata 2017-2022. Filmy laureatów konkursu zostały zamieszczone na stronie www.mazowieckie.pl oraz profilu społecznościowym Mazowieckiego Urzędu Wojewódzkiego w Warszawie.

Podczas gali odbyła się także premiera filmu „11 listopada- Ku Niepodległości”.

 

 

W wydarzeniu uczestniczyli m.in.: Michał Góras, Szef Gabinetu Politycznego MKiDN; Alicja Walecka, Dyrektor Biura Wojewody; Ewa Filipowicz, Wicedyrektor Biura Wojewody; Aurelia Michałowska, Mazowiecki Kurator Oświaty; Marlena Mazurska, Kierownik Delegatury MUW w Płocku;  Marek Renik, Kierownik Delegatury MUW w Siedlcach; Krzysztof Murawski, Kierownicy Delegatur MUW w Radomiu; Wojciech Kudelski, Prezydent Siedlec; przedstawiciele służb i inspekcji podległych Wojewodzie,  samorządowcy, rodzice, nauczyciele i uczniowie.

Podziel / Share
02.10.2018, Ilość wejść: 1613, Rejestr zmian

Komentarz (0)

Dodaj komentarz
  • Brak komentarzy

Newsletter

Najważniejsze informacje na temat pracy Wojewody i ważnych wydarzeń w województwie na Twój e-mail

Polityka prywatności
do góry