Pomoc dla niepełnosprawnych
Uwaga! To jest archiwalna wersja serwisu.

Zapraszamy do nowego serwisu Mazowieckiego Urzędu Wojewódzkiego w Warszawie na portalu rządowym.

Aktualności

27.09.2018

Raszyn: otwarcie Centrum Sportu

  • Na zdjęciach: uroczystość otwarcia nowej hali sportowej.
  • Na zdjęciach: uroczystość otwarcia nowej hali sportowej.
  • Na zdjęciach: uroczystość otwarcia nowej hali sportowej.
  • Na zdjęciach: uroczystość otwarcia nowej hali sportowej.
  • Na zdjęciach: uroczystość otwarcia nowej hali sportowej.
  • Na zdjęciach: uroczystość otwarcia nowej hali sportowej.
  • Na zdjęciach: uroczystość otwarcia nowej hali sportowej.

Mieszkańcy podwarszawskiego Raszyna od dziś mogą korzystać z nowo otwartego Centrum Sportu. W inauguracji działalności tego miejsca wziął udział Wojewoda Mazowiecki, Zdzisław Sipiera. Wojewodzie towarzyszyła Aurelia Michałowska, Mazowiecki Kurator Oświaty.

Zgromadzonych gości powitali: Wójt Raszyna Andrzej Zaręba oraz Dyrektor Centrum Sportu Raszyn Katarzyna Klimaszewska, którzy zaprezentowali inwestycję. W trakcie wydarzenia nie zabrakło poświęcenia inwestycji przez ks. biskupa Rafała Markowskiego i symbolicznego przecięcia wstęgi. Wydarzenie uatrakcyjniły występy artystyczne. Mazowiecki Urząd Wojewódzki reprezentowały także: Ewa Filipowicz Zastępca Dyrektora Biura Wojewody oraz Halina Krajkowska Zastępca Dyrektora Wydziału Zdrowia.

Wojewoda Mazowiecki, Zdzisław Sipiera odczytał list skierowany do zebranych przez Premiera Mateusza Morawieckiego:

Cieszę się, że raszyńska hala sportowa odpowiada na potrzeby lokalnej społeczności. Jej powstanie wpisuje się w działania upowszechniające kulturę fizyczną i doceniania roli sportu w kształtowaniu postaw społecznych. Obecnemu rządowi udaje się patrzeć na sport całościowo. Nasza aktywność w tej dziedzinie to nie tylko inwestycje w infrastrukturę, ale również kształcenie dzieci i młodzieży, wyłanianie talentów, czy tworzenie obliczonego na lata procesu treningów. Z dumą mogę powiedzieć, że w latach 2016-2018 rząd przeznaczył na sport powszechny na terenie całego kraju ponad 536,5 miliona złotych. To mądre inwestowanie środków budżetowych. Finansowane z tej puli działania dają szansę, by z polskiego sportu uczynić chlubę narodową.

Dziękuję także wszystkim młodym i trochę starszym sportowcom, że chce wam się chcieć, że wykorzystujecie pojawiające się możliwości i wyznaczacie sobie ambitne cele. Wasza postawa będzie wzmacniała nasze państwo i Was w przyszłości. Życzę Wam coraz lepszych wyników i osiągnięcia mistrzowskiego poziomu. Sukcesów życzę również trenerom, którzy wkładają wielki trud w rozwój Waszych umiejętności fizycznych, ale też w kształtowanie Waszego charakteru. Sport to przecież nie tylko podnoszenie sprawności ciała, ale budowanie hartu ducha: to lekcja wytrwałości, samodyscypliny, determinacji.

W ramach przeprowadzonych prac powstały: hala sportowa, sala podnoszenia ciężarów, sala boksu amatorskiego, sala do ćwiczeń fitness oraz siłownia, sala konferencyjna, zaplecze biurowo-administracyjne, oświetlenie boiska, szatnie, miejsca parkingowe dla autokarów drużyn sportowych. Całkowita wartość inwestycji wraz z wyposażeniem to ok. 20 mln zł. Gmina Raszyn na ten cel pozyskała dotację ze środków Ministerstwa Sportu i Turystyki w wysokości 7 mln zł.

 

Podziel / Share
27.09.2018, Ilość wejść: 1786, Rejestr zmian

Komentarz (0)

Dodaj komentarz
  • Brak komentarzy

Newsletter

Najważniejsze informacje na temat pracy Wojewody i ważnych wydarzeń w województwie na Twój e-mail

Polityka prywatności
do góry