Pomoc dla niepełnosprawnych
Uwaga! To jest archiwalna wersja serwisu.

Zapraszamy do nowego serwisu Mazowieckiego Urzędu Wojewódzkiego w Warszawie na portalu rządowym.

Aktualności

25.09.2018

Premier Mateusz Morawiecki z wizytą w Przasnyszu i Ciechanowie

 • Źródło: KPRM
  Źródło: KPRM
 • Źródło: KPRM
  Źródło: KPRM
 • Źródło: KPRM
  Źródło: KPRM
 • Źródło: KPRM
  Źródło: KPRM

Wczoraj, 24 września br. Szef rządu przebywał w województwie mazowieckim. Odwiedził Przasnysz i Ciechanów, a w trakcie wizyty Premierowi towarzyszyli m.in. Wicewojewoda Mazowiecki Sylwester Dąbrowski i Krzysztof Bieńkowski, Kierownik Delegatury MUW w Ciechanowie.

Pierwszym punktem wizyty było przedsiębiorstwo KROSS. S.A w Przasnyszu.

Szef rządu podkreślił, że wysoka jakość produkowanych przez firmę rowerów jest coraz częściej zauważalna w wielu miejscach, w Polsce i poza granicami kraju. Jak dodał, "sprzedawane na całym świecie rowery rozsławiają imię zakładu, producenta, ale jednocześnie dobre imię Polski".

Premier Mateusz Morawiecki zaznaczył, że "w wielu krajach zachodniej Europy, gdzie rynki są wymagające, potrzebna jest wysoka jakość i my Polacy potrafimy w takim zakładzie jak ten, ją dostarczać i zdobywać nowe rynki".

Na zakończenie wystąpienia podkreślił, "to ogromna radość, że na północnym Mazowszu Plan na rzecz Odpowiedzialnego Rozwoju coraz bardziej rozwija skrzydła i mamy możliwości pomagać przedsiębiorcom".

Następnie, w Ciechanowie w Państwowej Wyższej Szkole Zawodowej podpisano umowy w ramach programu Wsparcie na starcie! Program Wsparcie na starcie! to program rozwoju pielęgniarstwa i położnictwa ma zachęcić do studiowania na kierunku pielęgniarstwo i położnictwo, a także stworzyć system zachęt dla absolwentów do podejmowania pracy w zawodzie, w polskich placówkach ochrony zdrowia.

Szef rządu zapowiedział, że wprowadzane zmiany mają spowodować, by szpitalne oddziały ratunkowe nie kojarzyły się z długimi kolejkami, zatłoczonymi korytarzami tylko ze sprawniejszą obsługą i procedurami oraz sprawniejszym procesem podejścia do pacjentów. Tym zmianom ma służyć m.in. wymiana sprzętu na nowocześniejszy, która dotyczy około 100 szpitali we wszystkich szesnastu województwach w całym kraju.

Wprowadzone zostaną także zmiany w zawodzie pielęgniarka, pielęgniarz, który, jak zaznaczył Szef rządu, jest bardzo potrzebny, a jednocześnie deficytowy, bo bardzo wiele osób odchodzi na emerytury, znika z rynku pracy. Dodał, że rządowy program jest zbudowany we współpracy ze szkołami i ma zachęcić młodych do wykonywania tego zawodu.

W ramach rządowego programu Wspieramy Szpitalne Oddziały Ratunkowe około 100 szpitalnych oddziałów ratunkowych w całej Polsce otrzyma wsparcie o łącznej wartości 35,5 mln zł ze środków unijnych z przeznaczeniem głównie na sprzęt dla najmłodszych pacjentów. Dzisiaj podpisano umowy ze szpitalami z Przasnysza, Makowa Mazowieckiego i Nowego Dworu Mazowieckiego.

Podziel / Share
25.09.2018, Ilość wejść: 869, Rejestr zmian

Komentarz (0)

Dodaj komentarz
 • Brak komentarzy

Newsletter

Najważniejsze informacje na temat pracy Wojewody i ważnych wydarzeń w województwie na Twój e-mail

Polityka prywatności
do góry