Pomoc dla niepełnosprawnych
Uwaga! To jest archiwalna wersja serwisu.

Zapraszamy do nowego serwisu Mazowieckiego Urzędu Wojewódzkiego w Warszawie na portalu rządowym.

Aktualności

23.09.2018

Pierwsze Ogólnopolskie Święto: Wdzięczni Polskiej Wsi

23 września br. w Wąwolnicy odbyło się Pierwsze Ogólnopolskie Święto: Wdzięczni Polskiej Wsi. Gospodarzem spotkania dożynkowego był Premier RP, Mateusz Morawiecki. Szefowi rządu towarzyszył m.in. Zdzisław Sipiera, Wojewoda Mazowiecki.

Uroczystości rozpoczęły się mszą świętą w Sanktuarium Matki Bożej Kębelskiej u stóp Wzgórza Kościelnego.

Po tradycyjnym pochodzie z wieńcem dożynkowym rozpoczęła się oficjalna częśc uroczystości. Dożynkowy, mazowiecki wieniec z dóbr własnych pół i ogrodów przygotowały: Pani Bożena Gryczewska, Pani Iwona Ługowsa i Pani Renata Żółkowska z Helenowa w gminie Wiśniew. Premier Mateusz Morawiecki wręczył wyróżnienia dla gospodyń zaangażowanych w działalność kół wiejskich. Wieloletnią tradycją i dorobkiem mogły pochwalić się koła wiejskie z Mazowsza: Koło Gospodyń Wiejskich "Dylezionki" z Dylewa oraz Koło Gospodyń Wiejskich Gąsewo. Minister Rolnictwa i Rozwoju Wsi odznaczył z kolei rolników. Z rąki Ministra Rolnictwa i Rozwoju Wsi odebrałi mazowieccy rolnicy: Pan Krzysztof Mielczarek, Pani Teresa Woźniak, Wacław Jan Wyszomierski.

- Chciałem wyrazić moje najgłębsze podziękowanie za ten trud Waszej pracy, za to, co robicie dla naszej Ojczyzny dbając o jej zasoby, ale też tradycję i kulturę, o nią całą - powiedział Premier. - Spotykamy się nieprzypadkowo w 100-lecie odzyskania niepodległości. Nie byłoby tego 100-lecia odzyskania niepodległości bez Was. To Wasza wielka zasługa, wielka zasługa naszych przodków - dodał.

Szef rządu zapewnił rolników o wdrożeniu rekompensat za straty spowodowane suszą.

Podczas wydarzenia rolnikom towarzyszyli: Marlena Mazurska, Kierownik Delegatury MUW w Płocku, Krzysztof Murawski, Kierownik Delegatury MUW w Radomiu, Marek Renik, Kierownik Delegatury MUW w Siedlcach, Agnieszka Krupińska, Zastępca Kierownika Delegatury MUW w Ostrołęce.

Wydarzenie zakończyły występy zespołów ludowych i piknik rodzinny.

 

 

 • Źródło: KPRM
  Źródło: KPRM
 • Źródło: KPRM
  Źródło: KPRM
 • Źródło: KPRM
  Źródło: KPRM
 • Źródło: KPRM
  Źródło: KPRM
Bookmark and Share
23.09.2018, Ilość wejść: 1297, Rejestr zmian

Komentarz (0)

Dodaj komentarz
 • Brak komentarzy

Newsletter

Najważniejsze informacje na temat pracy Wojewody i ważnych wydarzeń w województwie na Twój e-mail

Polityka prywatności
do góry