Pomoc dla niepełnosprawnych
Uwaga! To jest archiwalna wersja serwisu.

Zapraszamy do nowego serwisu Mazowieckiego Urzędu Wojewódzkiego w Warszawie na portalu rządowym.

Aktualności

21.09.2018

Mińsk Mazowiecki z nową halą sportową − „Niepodległa 2018”

W powiecie mińskim przybyła nowa hala sportowa, która będzie służyła uczniom Zespołu Szkół nr 1 im. Kazimierza Wielkiego w Mińsku Mazowieckim. Podczas uroczystego otwarcia obiektu sportowego obecny był I Wicewojewoda Mazowiecki Sylwester Dąbrowski. Hala w stulecie odzyskania przez Polskę niepodległości otrzymała nazwę „Niepodległa 2018”.

Przybyłych do Mińska Mazowieckiego gości powitali Starosta Miński Antoni Jan Tarczyński i Małgorzata Beczek, Dyrektor Zespołu Szkół nr 1 w Mińsku. W trakcie oficjalnej części dokonano uroczystego przecięcia wstęgi. Dyrektor Małgorzata Beczek wręczyła w imieniu społeczności szkolnej pamiątkowe statuetki – podziękowania dla tych, którzy wspierali budowę hali. W imieniu Wojewody Mazowieckiego Zdzisława Sipiery statuetkę odebrał Wicewojewoda Sylwester Dąbrowski.

Uczestnicy mieli również sposobność obejrzeć pokaz sportowy w wykonaniu uczniów Zespołu Szkół nr 1 z Mińska Mazowieckiego.

Druga częścią wydarzenia było IX Powiatowe Forum Klubów i Organizacji pod patronatem Starosty Mińskiego, które odbyło się w hali sportowej przy Zespole Szkół nr 1. Gościem honorowym była Małgorzata Glinka, jedna z najwybitniejszych polskich siatkarek, która poprowadziła w nowej hali trening młodzieży szkół średnich z udziałem uczniów i nauczycieli WF-u z Zespołu Szkół nr 1 im. Kazimierza Wielkiego, Zespołu Szkół Zawodowych nr 2 im. Powstańców Warszawy, Zespołu Szkół Ekonomicznych, Zespołu Szkół Agrotechnicznych oraz Zespołu Szkół im. M. Skłodowskiej-Curie w Mińsku Mazowieckim.

W trakcie forum uczestnicy mogli zapoznać się z prezentacjami przygotowanymi przez samorządy dotyczące nowych obiektów sportowych. Omówiono także program Siatkarskie Ośrodki Szkolne. Jest to ogólnopolski projekt szkoleniowy, finansowany przez Ministerstwo Sportu i Turystyki i skierowany do dzieci i młodzieży. Jego głównym celem jest upowszechnianie sportu, a w szczególności siatkówki.

Wśród gości tego hucznego otwarcia byli także: Wicemarszałek Senatu Maria Koc, Poseł RP Daniel Milewski, Poseł RP Czesław Mroczek oraz Dyrektor Departamentu Infrastruktury Sportowej Ministerstwa Sportu i Turystyki Honorata Krysiewicz i przedstawiciele samorządów.

 

Podziel / Share
21.09.2018, Ilość wejść: 676, Rejestr zmian

Komentarz (0)

Dodaj komentarz
  • Brak komentarzy

Newsletter

Najważniejsze informacje na temat pracy Wojewody i ważnych wydarzeń w województwie na Twój e-mail

Polityka prywatności
do góry