Pomoc dla niepełnosprawnych
Uwaga! To jest archiwalna wersja serwisu.

Zapraszamy do nowego serwisu Mazowieckiego Urzędu Wojewódzkiego w Warszawie na portalu rządowym.

Aktualności

18.09.2018

Premier Mateusz Morawiecki z wizytą w Sochaczewie

  • Na zdjęciu: wizyta Premiera Mateusza Morawieckiego w sochaczewskim zakładzie.
  • Na zdjęciu: wizyta Premiera Mateusza Morawieckiego w sochaczewskim zakładzie.
  • Na zdjęciu: wizyta Premiera Mateusza Morawieckiego w sochaczewskim zakładzie.

Szef rządu był 17 września br. w Sochaczewie. W trakcie wizyty odwiedził firmę Energop i złożył kwiaty na cmentarzu w Trojanowie, spotkał się także z mieszkańcami miasta na placu Kościuszki.

- Cieszę się, że mogłem uczestniczyć w podpisaniu umowy pod nową inwestycję, bo firmy takie jak Energop - z tradycjami - potrzebują nabywania nowych kompetencji po to, by stawały się najlepsze w poszczególnych elementach procesów przemysłowych – powiedział Premier podczas uroczystości podpisania umowy między Ministerstwem Przedsiębiorczości i Technologii a firmą ENERGOP w Sochaczewie.

- Środki na tę inwestycję pochodzą z budżetu państwa ze specjalnego funduszu - mówił Premier Mateusz Morawiecki podkreślając rolę Polskiego Funduszu  Rozwoju w działalności  na rzecz rozwoju polskiej gospodarki. Jak zaznaczył, te środki mogą być wydatkowane, a fundusz wspierany z budżetu państwa dzięki skutecznej polityce uszczelniania podatków. 

Szef rządu podziękował pracownikom i kierownictwu przedsiębiorstwa, za wysokie kompetencje,  dzięki którym w kolejnej rewolucji przemysłowej możemy brać udział. 

Łączny budżet inwestycji „Rozbudowa oddziału rurociągowego oraz inwestycja w ciąg produkcji konstrukcji stalowych” wynosi 22,960 mln zł, a wysokość udzielonego wsparcia 16 mln zł.  Jej realizacja pozwoli spółce na zwiększenie kompetencji technologicznych i konstruowanie kompleksowych ofert, obejmujących prefabrykację i montaż.

W spotkaniu z Premierem wzięł udział: Piotr Oleńczak, Pełnomocnik Wojewody Mazowieckiego do spraw Kombatantów i Osób Represjonowanych oraz Marlena Mazurska, Kierownik Delegatury MUW w Płocku.

Źródło zdjęć: KPRM

Podziel / Share
18.09.2018, Ilość wejść: 776, Rejestr zmian

Komentarz (0)

Dodaj komentarz
  • Brak komentarzy

Newsletter

Najważniejsze informacje na temat pracy Wojewody i ważnych wydarzeń w województwie na Twój e-mail

Polityka prywatności
do góry