Pomoc dla niepełnosprawnych
Uwaga! To jest archiwalna wersja serwisu.

Zapraszamy do nowego serwisu Mazowieckiego Urzędu Wojewódzkiego w Warszawie na portalu rządowym.

Aktualności

26.08.2019

Piknik Rodzinny w Sulejówku

W minioną niedzielę Bożena Borys-Szopa Minister RPiPS oraz Sylwester Dąbrowski uczestniczyli w pikniku rodzinnym, który odbył się w Sulejówku.

– To bardzo cenne dla rządu spotkania. Otrzymujemy informację zwrotną o naszych działaniach, podejmowanych krokach i reformach. Tak naprawdę to podczas takich spotkań rodzą się programy adresowane do rodzin – mówi szefowa MRPiPS.

W wydarzeniu uczestniczyły również Zastępczynie Dyrektora Wydziału Polityki Społecznej MUW: Anna Karpińska i Kinga Jura oraz przedstawiciele władz samorządowych.

Podczas pikniku rozstawiony został mobilny plac zabaw MRPiPS, z którego bezpłatnie mogły korzystać wszystkie dzieci. Przygotowano także animacje, konkursy, kolorowaniki i zabawy tematyczne zarówno dla starszych, jak i dla najmłodszych uczestników dzieci.  

– Bardzo się cieszę, że mogę dzisiaj gościć w Sulejówku. Takie spotkania z rodzinami, a spotykamy się z rodzinami regularnie, to doskonała okazja do rozmowy – do wysłuchania Państwa uwag i spostrzeżeń. Nie byłoby programu „Rodzina 500+”, gdybyśmy nie spotykali się i nie rozmawiali z Polakami (…) mówiła w niedzielę Minister Bożena Borys-Szopa.

Podczas pikniku Minister Bożena Borys-Szopa rozmawiała z rodzinami, odwiedziła także stanowiska animacyjne dla dzieci z malowaniem buzi, robieniem przypinek, warsztatami z rękodzieła czy bańkami mydlanymi. 

Jak poinformowała szefowa MRPiPS, w okresie od kwietnia 2016 do końca czerwca br. rodziny z Sulejówka otrzymały blisko 40 mln złotych z tytułu „500+”. Minister Bożena Borys-Szopa przypomniała także, że od lipca program działa w rozszerzonej formule, a dzięki ostatnim zmianom w zasadach przyznawania świadczenia wychowawczego przysługuje ono na wszystkie dzieci, bez względu na dochody rodziny. W lipcu wypłacono ok. 4,7 mln świadczeń wychowawczych, z czego 1,6 mln to wypłaty dla rodzin na nowych zasadach – bez progu dochodowego. Do połowy sierpnia w całej Polsce złożonych zostało już ponad 3,5 mln wniosków. W Sulejówku, tylko za pośrednictwem internetu, złożono ok. 1,9 wniosków.

Minister Bożena Borys-Szopa podczas całej imprezy prowadziła rozmowy z rodzicami dzieci, które przyszły na wydarzenie.

 

Podziel / Share
26.08.2019, Ilość wejść: 1717, Rejestr zmian

Komentarz (0)

Dodaj komentarz
  • Brak komentarzy

Newsletter

Najważniejsze informacje na temat pracy Wojewody i ważnych wydarzeń w województwie na Twój e-mail

Polityka prywatności
do góry