Pomoc dla niepełnosprawnych
Uwaga! To jest archiwalna wersja serwisu.

Zapraszamy do nowego serwisu Mazowieckiego Urzędu Wojewódzkiego w Warszawie na portalu rządowym.

Aktualności

25.08.2019

„Święto chleba” w Gminie Żabia Wola

Święto Chleba – to nazwa cyklicznej imprezy plenerowej organizowanej przez Gminę Żabia Wola z okazji dożynek. W wydarzeniu wziął udział Wojewoda Mazowiecki Zdzisław Sipiera.

Tegoroczne wydarzenie odbyło się w niedzielę 25 sierpnia br. w Skułach. Uroczystości zainaugurowane zostały uroczystą mszą świętą odprawioną w miejscowym kościele p.w. Świętych Apostołów Piotra i Pawła.

Po nabożeństwie dożynkowy korowód z przeszedł do strażnicy Ochotniczej Straży Pożarnej w Skułach. Gospodarz Gmin, Piotr Rybka przywitał tam przybyłych kawałkami uroczyście dzielonego chleba. Po oficjalnych wystąpieniach przyszedł czas na część artystyczną. Na dożynkowej scenie zaprezentowały się wówczas lokalne zespoły m.in. DOReMiRe i Gminny Zespół Pieśni i Tańca Radlanie.

Wśród zebranych obecni byli: Konstanty Radziwiłł Senator RP, Piotr Uściński Poseł na Sejm RP, Zdzisław Sipiera Wojewoda Mazowiecki.

- Dzięki Waszej pracy możemy wspólnie dzielić się chlebem, który jest także znakiem dostatku. Przekazujmy szacunek do chleba naszym dzieciom, bo szacunek do chleba to też szacunek, dla tych których pracują, aby mógł on gościć na naszych stołach - powiedział Wojewoda Mazowiecki, Zdzisław Sipiera.

Po godzinie 17.00 odbyły się prezentacje wieńców dożynkowych i rozstrzygnięcie konkursu. Podczas świętowania nie zabrakowało także atrakcji towarzyszących, m.in. stoisk sołeckich, stoisk z rękodziełem, warsztatów artystycznych.

Dożynkowe spotkanie poprzedziło otwarcie drogi w gminie Żabia Wola, wyremontowanej dzięki dofinansowaniu z Funduszu Dróg Samorządowych.

Podziel / Share
25.08.2019, Ilość wejść: 704, Rejestr zmian

Komentarz (0)

Dodaj komentarz
  • Brak komentarzy

Newsletter

Najważniejsze informacje na temat pracy Wojewody i ważnych wydarzeń w województwie na Twój e-mail

Polityka prywatności
do góry