Pomoc dla niepełnosprawnych
Uwaga! To jest archiwalna wersja serwisu.

Zapraszamy do nowego serwisu Mazowieckiego Urzędu Wojewódzkiego w Warszawie na portalu rządowym.

Aktualności

18.07.2019

Premier Mateusz Morawiecki o odbudowie połączeń lokalnych

Dziś weszła w życie tzw. ustawa PKS-owa, której zadaniem jest przywracanie lokalnych połączeń autobusowych. To ogromna szansa na pobudzenie kolejnej wielkiej fali polskiego kapitalizmu – powiedział szef rządu podczas spotkania z samorządowcami w Kancelarii Prezesa Rady Ministrów. W spotkaniu uczestniczył Wojewoda Mazowiecki, Zdzisław Sipiera.

Jak zaznaczył Premier, odtwarzanie połączeń, z których połowa zniknęła w ostatnich 20-stu latach, ma służyć pobudzeniu przedsiębiorczości oraz zwiększeniu szans biznesu na tworzenie nowych miejsc pracy.

W 2019 r. na przywracanie połączeń autobusowych rząd przeznaczy 300 mln zł, a w każdym kolejnym roku po 800 mln zł. Dzięki temu obywatele z mniejszych miejscowości, do których dojazd był utrudniony lub niemożliwy, będą mogli dotrzeć środkami transportu publicznego do pracy, szkół, placówek zdrowia, itp.

Mateusz Morawiecki przypomniał, że rząd realizuje także – największy w czasach III RP – program naprawy oraz budowy dróg samorządowych. Na jego cel przeznaczonych jest ok. 6 mld zł.

Źródło: KPRM

Podziel / Share
18.07.2019, Ilość wejść: 500, Rejestr zmian

Komentarz (0)

Dodaj komentarz
  • Brak komentarzy

Newsletter

Najważniejsze informacje na temat pracy Wojewody i ważnych wydarzeń w województwie na Twój e-mail

Polityka prywatności
do góry