Pomoc dla niepełnosprawnych
Uwaga! To jest archiwalna wersja serwisu.

Zapraszamy do nowego serwisu Mazowieckiego Urzędu Wojewódzkiego w Warszawie na portalu rządowym.

Aktualności

15.07.2019

Wizyta Ambasadora Gruzji u Wojewody Mazowieckiego

Z kurtuazyjną wizytą u Wojewody Mazowieckiego Zdzisława Sipiery gościł Jego Ekscelencja Ilia Darchiashvili, Ambasador Gruzji w Polsce. Tematem rozmów była m.in. współpraca gospodarcza.

Podczas spotkania Wojewoda Mazowiecki mówił o budowie Centralnego Portu Komunikacyjnego w Baranowie. Zdzisław Sipiera zauważył, że będzie to inwestycja, która przyczyni się do pogłębiania relacji ekonomicznych z partnerami gospodarczymi Polski, w tym Gruzji.

Ambasador deklarował, że władzom Gruzji zależy na zacieśnianiu współpracy z Polską. Obecnie wśród obywateli Gruzji widoczny jest wzrost zainteresowania naszym krajem jako kierunkiem wakacyjnym. Ilia Darchiashvili podkreślił, że w jego kraju turystyka to ważna gałąź gospodarki. Wielu turystów przyjeżdża z Polski.

Gruzja jest demokracją parlamentarną z silną pozycją premiera i reprezentacyjną rolą prezydenta. Głową państwa jest prezydent wybierany w wyborach powszechnych na 6-letnią kadencję.

Gruzja dzieli się na dwie republiki autonomiczne: Abchazję i Adżarię, 9 regionów administracyjnych i miasto wydzielone Tbilisi, które jest stolicą kraju.

Od 28 marca 2017 r. obywatele Gruzji mogą wjeżdżać do państw strefy Schengen bez wiz na podstawie paszportów biometrycznych. Do grudnia 2018 r. z ruchu bezwizowego skorzystało 335 tys. Gruzinów. Najpopularniejszymi krajami są Niemcy, Włochy, Grecja i Polska.

Podziel / Share
15.07.2019, Ilość wejść: 614, Rejestr zmian

Komentarz (0)

Dodaj komentarz
  • Brak komentarzy

Newsletter

Najważniejsze informacje na temat pracy Wojewody i ważnych wydarzeń w województwie na Twój e-mail

Polityka prywatności
do góry