Pomoc dla niepełnosprawnych
Uwaga! To jest archiwalna wersja serwisu.

Zapraszamy do nowego serwisu Mazowieckiego Urzędu Wojewódzkiego w Warszawie na portalu rządowym.

Aktualności

13.07.2019

Święto Policji – obchody 100-lecia powstania Policji Państwowej w Powiecie Wołomińskim

Przyznanie nominacji na wyższe stopnie oficerskie oraz wręczenie odznaczeń i medali za zasługi dla Policji towarzyszyły wołomińskim obchodom 100-lecia powołania tej formacji. W wydarzeniu, które w minioną sobotę odbyło się na terenie zespołu pałacowo-parkowego w Chrzęsnem uczestniczył Wojewoda Mazowiecki Zdzisław Sipiera.

Uroczystości w Chrzęsnem rozpoczęło wprowadzenie policyjnej asysty honorowej oraz pododdziału towarzyszącego. Następnie dowódca uroczystości złożył meldunek Komendantowi Stołecznemu Policji, po którym nastąpiło odegranie hymnu oraz podniesienie flagi państwowej.

Święto Policji było okazją do uhonorowania policjantów. Funkcjonariusze zostali odznaczeni medalami za zasługi dla policji oraz nagrodami za wzorowe wykonywanie obowiązków służbowych. Policjantki i policjanci otrzymali też akty mianowania na wyższe stopnie oficerskie. Medalem okolicznościowym z okazji 100-lecia powstania Policji Państwowej uhonorowany został Wojewoda Mazowiecki Zdzisław Sipiera.

Podczas wydarzenia Wojewoda odczytał list od Premiera Mateusza Morawieckiego. 

Jesteście gwarantem spokojnego życia Polaków. To dzięki Waszej pracy mieszkańcy powiatu wołomińskiego czują się bezpiecznie. Wiedzą, że mogą na Was liczyć, że zawsze pozostajecie na posterunku, wciąż się rozwijacie i szkolicie, by profesjonalnie i z zaangażowaniem sprawować swoją służbę. Za podążanie tą niełatwą drogą dziękuję - napisał w liście Premier. 

Z okazji 100-lecia powstania Policji dla mieszkańców zorganizowany został piknik połączony m.in. z występem orkiestry oraz pokazem sprzętu policyjnego.

W uroczystości uczestniczyli m.in.: Wojewoda Mazowiecki Zdzisław Sipiera, Komendant Stołeczny Policji nadinsp. Paweł Dobrodziej, Komendant Powiatowy Policji w Wołominie mł. insp. dr Marek Ujazda, Starosta Wołomiński Adam Lubiak i biskup pomocniczy Diecezji Warszawsko-Praskiej bp Marek Solarczyk.

Święto Policji ustanowione zostało przez Sejm Rzeczypospolitej Polskiej w 1995 roku. Święto przypada 24 lipca i upamiętnia datę powołania Polskiej Policji Państwowej w 1919 roku.

Podziel / Share
13.07.2019, Ilość wejść: 811, Rejestr zmian

Komentarz (0)

Dodaj komentarz
  • Brak komentarzy

Newsletter

Najważniejsze informacje na temat pracy Wojewody i ważnych wydarzeń w województwie na Twój e-mail

Polityka prywatności
do góry