Pomoc dla niepełnosprawnych
Uwaga! To jest archiwalna wersja serwisu.

Zapraszamy do nowego serwisu Mazowieckiego Urzędu Wojewódzkiego w Warszawie na portalu rządowym.

Aktualności

24.04.2019

Przygotowania do sezonu letniego – posiedzenie zespołu ds. utonięć

  • Na zdjęciu: obecni na posiedzeniu.

Dziś w trakcie posiedzenia zespołu do spraw utonięć przedstawiciele mazowieckich służb i inspekcji podsumowali stan przygotowań do rozpoczynającego się sezonu letniego. Naradę poprowadził Paweł Błasiak, Dyrektor Wydziału Bezpieczeństwa i Zarządzania Kryzysowego MUW.

Przedstawiciele poszczególnych służb zaprezentowali dotychczasowe statystki dotyczące utonięć w województwie mazowieckim w ostatnich latach. Najczęstszymi przyczynami tych wypadków są niezmiennie: podejmowanie bardzo ryzykowanych zachowań (np. skakanie do wody) i wchodzenie do niej pod wpływem alkoholu. Zdecydowaną większość ofiar stanowią mężczyźni. Do utonięć najczęściej dochodzi w miejscach niestrzeżonych, dlatego funkcjonariusze będą prowadzić wzmożone kontrole tzw. dzikich kąpielisk.

Policja, Straż Pożarna oraz pozostałe służby regularnie przeprowadzają profilaktyczne akcje edukacyjne, skierowane głównie do dzieci i młodzieży. Ich celem jest uświadomienie zagrożeń występujących podczas spędzania wolnego czasu nad otwartymi zbiornikami wodnymi i nauka właściwych zasad postępowania w przypadku niebezpieczeństwa.

Przedstawiciele Wojewódzkiej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej przypomnieli o funkcjonujących serwisach kąpieliskowych i basenowych, gdzie można znaleźć dane dotyczące jakości wody zbiorników.

Zespół ds. utonięć działa od 2011 roku. Do jego zadań należy wypracowanie rozwiązań, które wpłyną na zwiększenie bezpieczeństwa nad wodą mieszkańców. W skład zespołu wchodzą przedstawiciele: Biura Wojewody MUW, Policji, Państwowej Straży Pożarnej, Marszałka Województwa Mazowieckiego, Mazowieckiego Kuratora Oświaty, WOPR Województwa Mazowieckiego i Państwowej Straży Rybackiej.

Podziel / Share
24.04.2019, Ilość wejść: 391, Rejestr zmian

Komentarz (0)

Dodaj komentarz
  • Brak komentarzy

Newsletter

Najważniejsze informacje na temat pracy Wojewody i ważnych wydarzeń w województwie na Twój e-mail

Polityka prywatności
do góry