Pomoc dla niepełnosprawnych
Uwaga! To jest archiwalna wersja serwisu.

Zapraszamy do nowego serwisu Mazowieckiego Urzędu Wojewódzkiego w Warszawie na portalu rządowym.

Aktualności

13.04.2019

Radom: obchody Dnia Pamięci Ofiar Zbrodni Katyńskiej

W sobotę, 13 kwietnia odbyły się obchody Dnia Pamięci Ofiar Zbrodni Katyńskiej. W wydarzeniu uczestniczył Wicewojewoda Mazowiecki Artur Standowicz.

Miejscem obchodów, w którym zebrali się uczestnicy wydarzenia, był Cmentarz Rzymskokatolicki przy ul. Limanowskiego w Radomiu. Pod Pomnikiem Katyńskim zapalone zostały znicze a przybyłe na uroczystość delegacje złożyły kwiaty w miejscu upamiętnienia. Podczas uroczystości odmówiono modlitwę w intencji pomordowanych w 1940 r. i  odczytano Apel Pamięci.

Uroczystość pod Pomnikiem Katyńskim odbyła się w oprawie wojskowej, przed pomnikiem zostały zaciągnięte warty honorowe, którym towarzyszyły poczty sztandarowe Wojska Polskiego, Policji, Straży pożarnej, organizacji kombatanckich i miejscowych szkół.

Kontynuacją wydarzenia była uroczysta msza św. w Kościele Garnizonowym w intencji pomordowanych w 1940 r. jeńców polskich z obozów Kozielsk, Starobielsk, Ostaszków i zaginionych na Wschodzie.

Współorganizatorami uroczystości były: 42. Baza Lotnictwa Szkolnego w Radomiu, Stowarzyszenie Rodzina Katyńska i Rodzina Policyjna 1939.

 

Podziel / Share
13.04.2019, Ilość wejść: 442, Rejestr zmian

Komentarz (0)

Dodaj komentarz
  • Brak komentarzy

Newsletter

Najważniejsze informacje na temat pracy Wojewody i ważnych wydarzeń w województwie na Twój e-mail

Polityka prywatności
do góry