Pomoc dla niepełnosprawnych
Uwaga! To jest archiwalna wersja serwisu.

Zapraszamy do nowego serwisu Mazowieckiego Urzędu Wojewódzkiego w Warszawie na portalu rządowym.

Aktualności

11.04.2019

Uroczystość ku czci pomordowanych policjantów II RP

Przy Obelisku „Poległym Policjantom – Rzeczpospolita Polska” na dziedzińcu Komendy Głównej Policji upamiętniono przedwojennych funkcjonariuszy, zamordowanych wiosną 1940 r. przez sowieckie NKWD. Ceremonia odbyła się w ramach obchodów Dnia Pamięci Ofiar Zbrodni Katyńskiej, przypadającego 13 kwietnia.

- Prawda o wydarzeniach w Katyniu i Twerze musi w nas żyć i być częścią zbiorowej świadomości. Oddajemy dzisiaj cześć tym, którzy zginęli za Polskę. Składamy hołd funkcjonariuszom policji, którzy zginęli w sowieckich miejscach kaźni – powiedział w czasie uroczystości Wiceminister Spraw Wewnętrznych i Administracji Jarosław Zieliński.

Następnie w asyście Zastępców Komendanta Głównego Policji nadinsp. Kamila Brachy i mł. insp. Tomasza Szymańskiego Wiceminister Zieliński złożył wieniec przed Obeliskiem „Poległym Policjantom – Rzeczpospolita Polska”.  

W obchodach uczestniczył Wojewoda Mazowiecki Zdzisław Sipiera, który także złożył wieniec i wpisał się do księgi pamiątkowej.

Dzień Pamięci Ofiar Zbrodni Katyńskiej to polskie święto obchodzone co roku 13 kwietnia w hołdzie ofiarom zbrodni katyńskiej oraz dla uczczenia pamięci wszystkich zamordowanych przez NKWD wiosną 1940 r.

Bookmark and Share
11.04.2019, Ilość wejść: 410, Rejestr zmian

Komentarz (0)

Dodaj komentarz
  • Brak komentarzy

Newsletter

Najważniejsze informacje na temat pracy Wojewody i ważnych wydarzeń w województwie na Twój e-mail

Polityka prywatności
do góry