Pomoc dla niepełnosprawnych
Uwaga! To jest archiwalna wersja serwisu.

Zapraszamy do nowego serwisu Mazowieckiego Urzędu Wojewódzkiego w Warszawie na portalu rządowym.

Aktualności

25.02.2019

Pogrzeb śp. prof. Ryszarda Juszkiewicza

Odszedł człowiek znany, ceniony, wyjątkowy i wybitny, wielki patriota - tak o zmarłym profesorze Ryszardzie Juszkiewiczu wypowiadały się osoby uczestniczące w uroczystościach pogrzebowych. Udział w nich wzięli m.in. Wicewojewoda Mazowiecki Sylwester Dąbrowski oraz Robert Kochański, Kierownik ciechanowskiej delegatury Mazowieckiego Urzędu Wojewódzkiego.

Uroczystości pogrzebowe w ceremoniale wojskowym, rozpoczęły się mszą świętą w kościele pw. św. Trójcy w Mławie. Następnie kondukt żałobny, w asyście wojska, przeszedł z mławskiego rynku na cmentarz parafialny, gdzie pochowano zasłużonego mławianina. Wieniec, w imieniu Prezydenta RP Andrzeja Dudy, złożył Wicewojewoda Mazowiecki Sylwester Dąbrowski. Z kolei Robert Kochański, Kierownik ciechanowskiej delegatury Mazowieckiego Urzędu Wojewódzkiego złożył wieniec w imieniu Wojewody Mazowieckiego.

W pogrzebie śp. Ryszarda Juszkiewicza uczestniczyli parlamentarzyści, Wicemarszałek Senatu Adam Bielan, Senator Jan Maria Jackowski, Posłowie Anna Cicholska i Robert Kołakowski.

Profesor Ryszard Juszkiewicz był prawnikiem, historykiem, badaczem dziejów ziemi mławskiej oraz senatorem I i II kadencji. Profesor opublikował blisko 30 książek i około 400 artykułów, recenzji oraz biogramów o treści historycznej. Pełnił funkcję prorektora Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej w Ciechanowie i w Mławie. Był także właścicielem Muzeum Juszkiewiczów o charakterze militarnym oraz członkiem wielu towarzystw naukowych m.in. Mazowieckiego Towarzystwa Naukowego i Towarzystwa Naukowego Płockiego.

Honorowy Obywatel Miasta Mława prof. dr hab. Ryszard Juszkiewicz zmarł 15 lutego w wieku 91 lat. W dniu pogrzebu w sobotę, 23 lutego 2019 r., od godz. 7.00 do 17.00 na terenie Mławy obowiązywała żałoba.

Foto: Biuro Senatora Jana Marii Jackowskiego

Podziel / Share
25.02.2019, Ilość wejść: 419, Rejestr zmian

Komentarz (0)

Dodaj komentarz
  • Brak komentarzy

Newsletter

Najważniejsze informacje na temat pracy Wojewody i ważnych wydarzeń w województwie na Twój e-mail

Polityka prywatności
do góry