Pomoc dla niepełnosprawnych
Uwaga! To jest archiwalna wersja serwisu.

Zapraszamy do nowego serwisu Mazowieckiego Urzędu Wojewódzkiego w Warszawie na portalu rządowym.

Aktualności

20.12.2018

Zakupy przedświąteczne – poradnik Inspekcji Handlowej

Przedświąteczna gorączka może czasem spowodować pośpieszny zakup. Często możemy kupić nie taki produkt, jaki chcieliśmy. Wojewódzki Inspektorat Inspekcji Handlowej przypomina o przemyślanych i rozważnych zakupach dokonywanych w okresie przedświątecznym.

W sytuacji, gdy nie udało się uniknąć pomyłki, pamiętajmy, że mamy prawo do reklamacji wadliwego towaru – nieodpłatnej naprawy, wymiany na nowy, obniżenia ceny, lub odstąpienia od umowy. W przypadku zakupów w internecie mamy prawo do odstąpienia od umowy, bez podania przyczyny, w ciągu 14 dni, które przysługuje w takich przypadkach. Sprzedawca ma też obowiązek wydać paragon.

Wojewódzki Inspektorat Inspekcji Handlowej zwraca uwagę szczególnie na zakupy artykułów żywnościowych. Te powinny zawierać oznaczenia na opakowaniach informujące m.in. o: nazwie środka spożywczego, wykazie składników występujących w środku spożywczym, dacie minimalnej trwałości lub terminie przydatności do spożycia oraz warunkach przechowywania. Na opakowaniach wszystkich produktów pochodzenia zwierzęcego wymagane jest ponadto podanie weterynaryjnego numeru identyfikacyjnego.

Szczegółowe informacje zawarte są w przygotowanym przez Wojewódzki Inspektorat Inspekcji Handlowej poradniku, w którym ujęte zostały wskazówki dotyczące dokonywania zakupów artykułów żywnościowych, w tym: mięsa i przetworów mięsnych, ryb, grzybów suszonych, a także świeżych warzyw i owoców oraz przetworów owocowo-warzywnych. Poradnik dostępny jest na stronie internetowej Wojewódzkiego Inspektoratu Inspekcji Handlowej (link).

 

Podziel / Share
20.12.2018, Ilość wejść: 525, Rejestr zmian

Komentarz (0)

Dodaj komentarz
  • Brak komentarzy

Newsletter

Najważniejsze informacje na temat pracy Wojewody i ważnych wydarzeń w województwie na Twój e-mail

Polityka prywatności
do góry