Pomoc dla niepełnosprawnych
Uwaga! To jest archiwalna wersja serwisu.

Zapraszamy do nowego serwisu Mazowieckiego Urzędu Wojewódzkiego w Warszawie na portalu rządowym.

Aktualności

14.12.2018

Spotkanie wigilijne mazowieckich służb mundurowych

  • Na zdjęciu: zgromadzeni funkcjonariusze
  • Na zdjęciu: występ orkiestry SG.
  • Na zdjęciu: zgromadzeni funkcjonariusze

W przedświątecznym okresie Wojewoda Mazowiecki, Zdzisław Sipiera spotkał się z mazowieckimi służbami mundurowymi. Z tej okazji wspólnie kolędowano, łamano się opłatkiem i wysłuchano koncertu Orkiestry Reprezentacyjnej Straży Granicznej z Nowego Sącza.

Gości przybyłych na spotkanie opłatkowe powitał Komendant Nadwiślańskiego Oddziału Straży Graficznej, płk SG Andrzej Rytwiński. Wspólną modlitwę poprowadził ks. Dziekan SG płk SG Zbigniew Kępa.

Następnie moc życzeń i podziękowania za dotychczasową współpracę i służbę na rzecz bezpieczeństwa mieszkańców woj. mazowieckiego w 2018 roku złożył Zdzisław Sipiera Wojewoda Mazowiecki.

Poświęcenia opłatka oraz błogosławieństwa zgromadzonym udzielili kapelani służb mundurowych woj. mazowieckiego pod przewodnictwem Biskupa Polowego Wojska Polskiego ks. bp. Józefa Guzdka.

Spotkanie opłatkowe służb mundurowych Mazowsza odbyło się w podziemiach Katedry Wojska Polskiego. Przy stole wigilijnym spotkali się m.in.: policjanci, celnicy, żołnierze, strażacy i strażnicy miejscy. Zaproszenie na przyjęli także kombatanci i powstańcy warszawscy. Organizatorem wydarzenia w tym roku był Nadwiślański Oddział Straży Granicznej.

Współpraca Wojewody ze służbami

Wojewoda spotyka się cyklicznie z przedstawicielami służb mundurowych na organizowanych w Mazowieckim Urzędzie Wojewódzkim kolegiach. Podczas spotkań przeprowadza się analizy i przedstawia wnioski na temat m.in. bezpieczeństwa i obronności państwa oraz koordynacji działania służb, inspekcji i straży.

Fot.: KW PSP

Podziel / Share
14.12.2018, Ilość wejść: 676, Rejestr zmian

Komentarz (0)

Dodaj komentarz
  • Brak komentarzy

Newsletter

Najważniejsze informacje na temat pracy Wojewody i ważnych wydarzeń w województwie na Twój e-mail

Polityka prywatności
do góry